Travel Work and Travel

Wypożyczenie samochodu – płatności

By on 29 kwietnia, 2017

Widzę na facebooku wiele pytań odnośnie płatności za wypożyczony samochód. Na podstawie własnych doświadczeń poniżej znajdziecie jak to przebiegało. Pod tym →linkiem← znajdziecie informacje o wypożyczalniach.

Co musi mieć kierowca lub osoba wypożyczająca:

Paszport
Prawo jazdy (międzynarodowe będzie dodatkowym aututem)
Numer rezerwacji (lubią powzdychać bez numeru)
Karta kredytowa z imieniem i nazwiskiem osoby wypożyczającej

  • Karta Kredytowa Mbank
    Karta Kredytowa Mbank
  • Karta Walutowa Mbank
    Karta Walutowa Mbank

Płatność występuję następująco:

W każdym przypadku chcieli od nas kartę kredytową w celu zabezpieczenia środków. Na karcie kredytowej zostaje zabezpieczona kwota wypożyczenia samochodu z dodatkiem depozytu w dniu odbioru auta.

Szczegółowy rachunek wypożyczenia

W przypadku płatności kartą kredytową, całkowita kwota za wypożyczenie pobierana jest jakoś, od dnia oddania pojazdu do około tygodnia (zwykle po 2 dniach zabrano mi definitywnie środki i oddano depozyt).

Istnieje możliwość zapłacenia kartą debetową. Sytuacja wygląda jak wyżej. Karta kredytowa w celu zabezpieczenia środków, a płatność na miejscu (jak w sklepie) kartą debetową. Wtedy na koncie kredytowym są zwracane wszystkie środki jakie zostały zabezpieczone. Podobnie powinno być z płatnością gotówką.

Jeśli posiadacie konto walutowe USD z Polskiego konta, może być sytuacja, że wasza karta będzie widziana jako karta kredytowa. Czytając komentarze na internecie, takie sytuacje były. W takiej sytuacji śmiało można dokonywać płatności albo chociaż zabezpieczenia kartą z konta walutowego. Moja karta z Mbanku jest wytłoczona i wygląda jak kredytowa, w niektórych płatnościach w sklepie musiałem płacić jak kredytówką. Wydaje mi się, że może to przejść.

W kolejnym poście umieściłem informacje na temat wypożyczenia samochodu oraz sytuacji jakie mnie spotkały.

TAGS
RELATED POSTS
Nowy Jork w 2 dni!

9 kwietnia, 2018

W ciągłej trasie!

30 stycznia, 2018

Los Angeles w 2 dni!

20 grudnia, 2017

LEAVE A COMMENT

Bogusz
Szczecin, Polska

Cześć! Nazywam się Bogusz i chcę wam przedstawić swoją podróż! Maniak Stanów Zjednoczonych, świeżo upieczony podróżnik, który uwielbia robić zdjęcia ze swoich wypraw. Kilkukrotny uczestnik programu Work and Travel w USA

Facebook Pagelike Widget