Travel Work and Travel

Wypożyczenie samochodu w USA – jak wygląda wypożyczenie

By on 29 kwietnia, 2017

Wcześniej mogliście przeczytać o płatnościach w wypożyczalniach. Wpis poświęcę wypożaczalniom samochodów w USA. W zeszłe wakacje samochód wypożyczałem 4 krotnie korzystając z wypożyczalni takich jak: Hertz, Avis/Budget oraz Enterprise. 

Skupię się najpierw na wyżej wymienionych wypożyczalniach. Rezerwacja auta odbywa się przez internet. Podana kwota jest kwotą ostateczną za wynajem samochodu (jeśli nie bierzecie dodatków i dodatkowych kierowców). W Enterprise na miejscu się dokupuje ubezpieczenie oraz dodaje dodatkowego kierowcę. (KONIECNIE MUSI BYĆ TEN KIEROWCA NA MIEJSCU. Nie ma możliwości dodania go Online bądź „na później”. Musi mieć ze sobą paszport i min. polskie prawo jazdy, nigdzie nie wymagali od nas międzynarodowego, nawet Amerykański Szeryf wlepiając mi mandat… ).

Wraz z pracownikiem obchodzicie auto dookoła. Pracownik posiada magiczną kartkę, na której zapisane są szczegóły wynajmu oraz obrazek samochodu, na którym zaznacza ewentualne defekty samochodu w stylu zadrapania, wgniecenia etc. Zapisuje stan zbiornika na dzień wynajmu (taka sama ilość paliwa musi być w momencie oddania samochodu. Wyjątkiem jest jeśli zaznaczycie uzupełnienie paliwa przez wypożyczalnie w momencie rezerwacji samochodu. średnio 2.5$ za galon. Jeśli nie, skasują was ekstra za każdy galon). Przy pełnym ubezpieczeniu oraz ubezpieczeniu dla obcokrajowców nie macie co się martwić, nawet jeśli ktoś wam przyłoży na parkingu :).

RENTALCARS.COM

Nie korzystałem z tego serwisu. Zarezerwowaliśmy na tym serwisie samochód w Chicago dla osób poniżej 25 roku i po opłaceniu ubezpieczenia otrzymaliśmy regulamin, w którym była informacja, że wypożyczalnia może nie wypożyczyć samochodu dla osób Under Age. Rzeczywiście, na stronie wypożyczalni była tabela jakie samochody w jakim stanie są dostępne dla osób poniżej 25 roku życia. W Illinois w niektórych wypożyczalniach maksymalnie co można było wypożyczyć to Ford Escape. Dlatego skorzystaliśmy z Hertz`a o czym dowiecie się dalej.

ENTERPRISE RENT A CAR

Przykład opłat za samochód Full Size.

Niestety mają stałe ceny dla amerykanów i obcokrajowców. Co do tych drugich robili problem odnośnie ubezpieczeń. Nie chcieli wydawać auta bez wszystkich ubezpieczeń. Za mało się kłóciłem chyba… W Enterprise rezerwowaliśmy miniVana. Niestety, a może stety nie mieli miniVana i zaproponowali nam dużego SUVa PREMIUM z taką samą ilością miejsc i w kwocie auta, które rezerwowaliśmy (jeśli wypożyczalnia nie ma samochodu, który rezerwowaliście mają obowiązek dać podobnej wielkości/zastosowaniem lecz klasę wyżej).
Depozyt za samochód wynosi 100$. Trzeba płacić kartą kredytową. Czasami przejdzie na debetówkę, a czasami nie. Zwykle przechodzi z niewiedzy pracowników. Znajomym się udało wypożyczyć na debetówkę amerykańską, a kolejnym już nie…

  • Full size. Hyundai w środku.
  • GMC Acadia Premium SUV. Nasz SUV w drodze do Waszyngtonu. Najlepsze auto jakie prowadziłem w USA!
  • Full size. Kolejne auto z Enterprise na jednodniową wycieczkę po okolicy.

Niestety nie pamiętam ile nas to kosztowało. Wzięliśmy wszystkie ubezpieczenia jakie były. Z racji, że auto było wynajęte na 2 dni, aż tak mocno nas to nie zabolało w portfelu, a na drodze czuliśmy się bezstresowo. Uwierzcie mi. Lepiej się jedzie z ubezpieczeniem :P. Drugie auto w Enterprise wypożyczałem na tych samych warunkach co GMC.

GMC Acadia, Premium SUV w środku!

 

AVIS/BUDGET

Teraz uważnie przeczytajcie sytuacje związaną z wypożyczalnią Avis (Budget to siostra Avisa, więc wszystko wygląda tam tak samo). Słyszeliście o Overbookingu w samolotach? Ostatnio było głośno o Amerykańskim przewoźniku UNITED. No to jak się zapewne domyślacie, mieliśmy podobnie…

Avis oraz Budget pozwalają wybrać Rezydentów. Wypożyczenie auta dla Polaka jest tańsze niż dla Amerykanina. Gratis otrzymujemy wszystkie potrzebne ubezpieczenia bez dodatkowych opłat. Jedynie trzeba dopłacić ewentualnie za młodego oraz dodatkowego kierowcę. W takim przypadku ceny są bardzo zbliżone do tych na rentalcars.com. Rezerwacja odbywała się przez internet. Wybraliśmy opcję darmowej rezerwacji. Była również możliwość zapłacenia z góry za samochód (ok. 10$ mniej)

Jakieś 2 tygodnie przed przybyciem do Miami, zarezerwowaliśmy sobie 2 Mustangi. Przyjeżdżamy do wypożyczalni i jedno wielkie zdziwienie. Pan mówi, że jest tylko jeden Mustang! Auta mieliśmy zarezerwowane na godzinę 9. Dopiero o 13.00 miał pojawić się drugi. Pan z wypożyczalni obdzwonił wszystko co mógł i nie mógł nawet zaproponować jakiegoś sportowego 3 drzwiowego Challengera. Zostaliśmy z jednym Mustangiem. Trochę żałowaliśmy, że nie zapłaciliśmy za wypożyczenie wcześniej, wtedy byłby pewny samochód czekający na nas…

Wnętrze amerykańskiej maszyny…

Auto bardzo fajnie. Niestety dla 4 osób, sprawdzi się tylko do klubu i z powrotem. Na dłuższe trasy męczarnia dla osób wysokich i nie tylko. Przebieg 30tys mil, a dwukrotnie w czasie jazdy siadła nam turbina. Trzeba było odpalić na nowo samochód i można było jechać dalej. Nie polecam takich akcji na ruchliwych drogach…

HERTZ

Lepiej wyszło z wypożyczeniem miniVANA w Chicago. Z racji tego, że Hertz nie miał ograniczeń

Szczegółowy rachunek wypożyczenia

wiekowych w Illinois dotyczących większych samochodów, skorzystaliśmy właśnie z tej wypożcyzalni. Zdecydowaliśmy się na większe auto z racji ilości kilometrów jakie czekały przed nami. Auto na prawdę wygodne. Niewielka różnica w cenie od SUVa, a wygoda i ilość miejsca 100x większa! Nasze walizki również nie musiały o nic się martwić. Z Hertzem była ciekawa przygoda…

 

Auto niestety miało defekt w postaci otarcia i wgniecenia tylnych drzwi. Pan powiedział, że wszystko jest ok, nie ma co się martwić, on zaznaczył już na kartce i poinformował punkt, w którym auto będzie oddawane. No to jak wszystko jest lajtowo to nie ma co się przejmować. Niestety wypożyczalnia w NYC nie została poinformowana o tym, a zaznaczenie na obrazku auta wyglądało jakby zaznaczyli jakąś ryskę. Musieliśmy się wytłumaczyć z sytuacji i napisać protokół. Poinformowano nas, że jako rezydenci Polski nie musimy się o nic martwić bo mamy odpowiednik OC/AC i żadnych konsekwencji w przypadku odrzucenia naszego protokołu nie będziemy mieć.

Uszkodzenie Toyota Sienna

 

Dzięki takim sytuacjom człowiek następnym razem będzie mądrzejszy. Powinniśmy pamiętać, aby za każdym razem wszystko dokładnie sprawdzić, dopinać swojego, a nawet kłócić się jak trzeba. Amerykanie wykorzystują fakt, iż jesteśmy obcokrajowcami i wciskają nam kit. Wystarczy trochę zaparcia i nie odpuszczanie, a Enterprise odpuści ubezpieczenie, Hertz poinformuje o uszkodzeniu, a Avis załatwi nam inny samochód. Niestety W kilku przypadkach nie mieliśmy czasu na wykłócanie się :(.

Praktycznie wszystkie samochody posiadają wejście AUX, i Bluetooth. Więcej dowiecie się niebawem!

W tym roku będe korzystać z usług wypożyczalni Alamo. Najprawdopodobniej zapłacę z góry za auto, żeby się nie stresować :). O Alamo wpis będzie we wrześniu!

PŁATNOŚĆ ZA SAMOCHÓD

TAGS
RELATED POSTS
Nowy Jork w 2 dni!

9 kwietnia, 2018

W ciągłej trasie!

30 stycznia, 2018

Los Angeles w 2 dni!

20 grudnia, 2017

LEAVE A COMMENT

Bogusz
Szczecin, Polska

Cześć! Nazywam się Bogusz i chcę wam przedstawić swoją podróż! Maniak Stanów Zjednoczonych, świeżo upieczony podróżnik, który uwielbia robić zdjęcia ze swoich wypraw. Kilkukrotny uczestnik programu Work and Travel w USA

Facebook Pagelike Widget